משכנתא לדירה על הנייר

Shape

משכנתא לדירה על הנייר - מחלום למציאות של דירה חדשה

רכישת דירה על הנייר שונה מרכישת דירה יד שנייה אשר הושלמה בנייתה ממספר בחינות וחשוב לשים לב למספר נושאים כדי לעשות את זה נכון. 


מתי לוקחים את המשכנתא? 

כמה שיותר מוקדם, זה שאתם יכולים לקבל משכנתא היום לא אומר שתוכלו לקבל גם מחר, העולם מלא באי ודאות וכאשר יש לנו אפשרות להיערך בהתאם כדי למנוע את אי הוודאות יש לעשות זאת, אני משתדל לא להתעסק עם מרפי. מוזמנים לקרוא את המאמר המסביר מתי לוקחים את המשכנתא כאשר רוכשים דירה על הנייר.


מתי הכסף עובר אל הקבלן? 

בכל פרויקט יש לוח תשלומים שונה ולפעמים גם באותו פרויקט לקוחות שונים הסכימו עם הקבלן על שיטות תשלום שונות, בכל מקרה הכסף שאתם משלמים עובר אל הבנק המלווה אשר מעביר אותו אל הקבלן לפי התקדמות הבנייה. 

יש פרויקטים בהם משלמים לפי התקדמות הבנייה, ויש פרויקטים בהם משלמים בהתחלה חלק 10-30% ממחיר הדירה ואת השאר משלמים רק כאשר הדירה מוכנה. בפרויקטים בהם משלמים את רוב הסכום רק בהשלמת הבנייה אני ממליץ בחום לבקש לשלם לפחות תשלום אחד מכספי המשכנתא בסמוך למועד החתימה על הרכישה, כל הסיבות לכך מופיעות כאן. 


האם יש לווי בנקאי? 

תוכלו לקחת משכנתא עבור הרכישה רק אם לפרויקט יש ליווי בנקאי, לפרויקטים של קבוצת רכישה למשל לרוב אין ליווי בנקאי ולכן אין אפשרות לקחת משכנתא כמו בכל רכישה ויש לשקול בהתאם עם ההשקעה כדאית ובמידה וכן לתכנן מימון מתאים.  


כמה כסף תשלמו עד שתושלם הבנייה? 

תמיד תשלמו רק על החלק היחסי אשר נמשך מהמשכנתא, אם העברתם 400 אלף שקלים אל הקבלן מכספי המשכנתא, וכל הכסף שעבר היה ממסלול של ריבית קבועה לא צמודה עם 5% ריבית ופרישה ל30 שנה אז תחזירו בהתאם 2148 בחודש עד שתעבירו אל הקבלן עוד פעימה של המשכנתא ולאחריה ההחזר ישתנה בהתאם. 


איך אפשר להוריד את התשלומים עד שהדירה מוכנה? 

ניתן לקחת גרייס חלקי לתקופת הבנייה, כלומר לשלם רק את הריבית ולא להקטין את החוב בתקופה הזאת, במקרה הזה על 400 אלף ב5% ריבית קבועה לא צמודה תשלמו 1666 שקלים בחודש. 

אבל לדבר הזה יש מחיר, בגלל שאתם מתחילים להקטין את החוב בשלב מאוחר יותר אז ההחזרים יהיו קצת יותר גבוהים. במידה ולקחתם גרייס לשנתיים על אותם 400 אלף שקלים, אז בתום תקופת הגרייס תחזירו 2214 שקלים בחודש,במקום ה2148 שהייתם מחזירים במידה ולא הייתם לוקחים גרייס. 


מתי כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתא? 

כמה שיותר מוקדם, המחיר אשר היועץ יגבה לא יהיה שונה, אבל תוכלו להתכונן לרכישה טוב יותר ולא להיכנס לרכישה אשר גדולה עליכם. 


מה הריביות שתקבלו ברכישת דירה על הנייר? 

כל עוד יש ליווי בנקאי כמו ברוב הפרויקטים הריביות שתקבלו יהיו דומות לריביות שתקבלו ברכישת דירה יד שנייה. 


האם צריך לקחת עורך דין כאשר רוכשים דירה על הנייר? 

הקבלן דורש לרוב ידרוש ממכם לשלם על העורך דין בתקווה שתאמינו שעורך הדין מייצג אתכם ולא תיקחו עוד עורך דין אבל לא כך הדבר, לכן כדאי לקחת עורך דין מטעמכם אשר יוודא את כל הדברים החשובים בחוזה ויגן עליכם ולא על הקבלן והיזם. 

לסיכום, למרות העטיפה היפה ומשרדי המכירות, גם ברכישת דירה חדשה כל הנייר יכולים להיות הרבה קשיים, ואפילו שהאווירה אשר אנשי המכירות מנסים ליצור היא של חנות רשמית עדיין יש אפשרות להתמקח, על המחיר, המפרט והחוזה. כדי להתכונן לרכישה כזאת יש ללמוד טוב על מימון נדלן או לקחת איש מקצוע מטעמכם, אשר יעזור לכם לקבל את המימון המתאים והזול ביותר עבורכם. 

×
Skip to content